Skip to content

Spouštěcí Skript

Tato příručka vysvětluje, jak používat funkci spouštěcího skriptu v panelu WSL Dashboard k automatickému spouštění služeb při spuštění vaší distribuce.

Jak automaticky spouštět služby při spuštění

1. Nakonfigurujte cestu ke skriptu

Vstupní bod pro tuto funkci se nachází v dialogovém okně nastavení jakékoli nainstalované distribuce. Otevřete nastavení pro vámi vybranou distribuci a zadejte cestu ke svému spouštěcímu skriptu do příslušného vstupního pole.

distro-startup-script

2. Příklad: Spouštěcí skript pro kontejner Docker

Zde je ukázkový skript (init.sh), který demonstruje, jak automaticky spouštět kontejnery Docker a další služby.

bash
root@cloud:/home# cat init.sh
#! /bin/bash

# Přidejte protokolování spuštění Dockeru pro usnadnění řešení problémů
LOG_FILE="/var/log/wsl-dashboard-example.log"
echo "$(date): Starting WSL initialization script..." >> $LOG_FILE

# 1. Zastavte Docker
echo "$(date): Attempting to stop Docker service..." >> $LOG_FILE
cd /home/docker/ && docker compose down >> $LOG_FILE 2>&1

# 2. Spusťte Docker (Pro demonstrační účely nebyl parametr -d použit)
echo "$(date): Attempting to start Docker service..." >> $LOG_FILE
cd /home/docker/ && docker compose up >> $LOG_FILE 2>&1
DOCKER_EXIT_CODE=$?
echo "$(date): Docker compose startup complete, exit code: $DOCKER_EXIT_CODE" >> $LOG_FILE

# 3. Spusťte jakoukoli službu
/home/www/apps/hello-go/hello  >> $LOG_FILE 2>&1